Водосховища належать до одних з найцікавіших місць риболовлі. Нерівномірний рельєф дна в поєднанні з переважно одноманітною береговою лінією дають рибалці можливість випробувати різноманітні методи ловлі.
Надзвичайно важливо, що, оскільки водосховища є штучними водоймами, вони розкидані по всій території країни, тож, незалежно від того, до якого регіону виїжджаємо, можемо розраховувати на близьке розташування таких об’єктів. Безсумнівною перевагою водосховищ є те, що в них достатньо природного корму, тому риба, яка тут водиться, росте порівняно швидко, а одноманітний рельєф дна вздовж усього водосховища дозволяє легко вистежити її та впіймати.
Відпочинок з вудкою
Не за горами травневі свята, і більшість із нас міркує над тим, як їх гарно провести. Море чи гори – теми доволі банальні, тому варто подумати над невеликою «зміною обстановки». Своєю риболовлею славляться озера південної Польщі, серед яких є й чимало водосховищ. Більшість із них – справжнє ельдорадо для мисливців на судака: цей вид особливо добре адаптується у водосховищах через велику кількість місць для нересту на дні озера. Підходить йому також змінна глибина (що нерідко сягає кільканадцяти і навіть декількох десятків метрів). Так само добрі справи з окунем, який трапляється фактично в кожній водоймі такого типу. Риби цього виду можуть вирости до 50 сантиметрів, а найбільші особини здивують не одного рибалку своїм способом боротьби після підсікання. Трохи гірша ситуація зі щукою та сомом – хоч обидва види цих риб водяться у водосховищах південної Польщі, однак упіймати їх є завданням непростим. На щастя, це компенсують інші види риб – на мілководді ходять численні зграї гарних лящів і пліток, а на глибині жирують багатокілограмові коропи.
Найкращі водосховища Польщі
Плануючи рибальську подорож у пошуках особливих вражень, варто помандрувати поглядом униз по карті Польщі. Першою зупинкою є Слуп – водосховище на південному заході країни, в околицях Легниці. Його площа порівняно невелика і становить ледве 5 км2, однак завдяки 20-метровій глибині тут водиться справді велика риба. Перемістившись трохи на схід, натрапимо на водосховище Турава, або ж велетенське озеро площею аж 24 км2, розміщене в околицях Ополя. Це одне з найкращих місць для риболовлі на судака в Польщі, яке має добре розвинену агротуристичну базу. У південній частині Польщі нас має зацікавити озеро Живецьке – мальовниче місце риболовлі, багате на судака і коропа. Мандруючи далі, у найвіддаленіші місця південно-східної Польщі, знаходимо озеро Чорштинське – поціноване рибалками і відоме великою популяцією риб, особливо хижих. Можемо бути абсолютно певними, що, закидаючи тут вудочку, переживемо насправді цікаву пригоду. Проте не обов’язково подорожувати так далеко, аби приємно провести час над водою. Поблизу фактично кожного великого міста знайдеться водосховище, як, наприклад, на північних околицях Варшави – озеро Зеґжинське. Може, воно й не славиться рекордно великою рибою, однак може подарувати нам те, що найбільше цінуємо в риболовлі, – хвилинку справжнього релаксу і спокою на лоні мальовничої природи.