Риболовний туризм у широкому його розумінні розвивається в Польщі стрімкими темпами. Все частіше рибалки вирушають у близькі й дальні подорожі, відкриваючи нові місця, де риба добре клює, та шукаючи нових вражень.Widely understood fishing tourism is developing in Poland at an express pace. Increasingly, anglers set off on smaller and larger journeys to explore new fisheries and look for new experiences.
З географічного погляду Польщу буквально створено для любителів порибалити: є доступ до моря, багато малих та великих річок, а також один з наймальовничіших природних об’єктів – Край великих озер.
Тут варто закинути вудку
Мазурське поозер'я – магічне місце, яке вже з першого погляду зачаровує рибалок. Риба, яка водиться в кришталево чистих водах тутешніх озер, вразить не одного риболова своїм розміром і красивим забарвленням. Звісно, багато залежить від того, який кінцевий пункт подорожі ми вибираємо і в яку пору року плануємо сюди приїхати. Якщо мріємо про зустріч з великою рибою, важливо, щоб поїздку було сплановано до найменших дрібниць. Якщо ж хочемо просто відпочити на лоні природи, Мазури дарують нам таку можливість 365 днів на рік.
«Найрибніші» місця на Мазурах
Риболовля на Мазурах – це безліч можливостей, адже недаремно їх називають Краєм тисячі озер. Проте не варто сподіватися на хороший результат, покладаючись лише на успіх. Найліпшим варіантом буде ловля в перевірених місцях – тих, які впродовж останніх десятиліть перейшли в розряд рибальських легенд.
У північній частині регіону найцікавішими місцями риболовлі є передовсім великі озера, як-от Мамри, Даргін і прилегле до нього Кісайно, а також озеро Добське, яке славиться своїми щуками. Центральні Мазури – це передовсім Негоцін та Ягодне, а на півдні знайдемо і донині найкраще місце для ловлі щуки в цих краях – відоме з усіх рибальських газет озеро Снярдви.
Проте, якщо бажаємо уникнути цих велелюдних місць, нам слід звернути свій погляд на менші озера, густо розсипані довкола. Прикладом такої водойми може бути озеро Дадай, розташоване на західних околицях Мазурського поозер'я, або хоча б Сасек Великий, що неподалік міста Щитно. Тут ми скрізь можемо розраховувати і на вдалий відпочинок, і на зустріч із дійсно великою рибою.
Яку рибу ловити на Мазурах?
Поозер'я – це насамперед володіння хижих риб: велетенських щук, окунів, нерідко також судака і сома. Тож обов'язковим елементом спорядження рибалки буде спінінг, а тактикою – активний метод пошуку риби. У глибинах найбільших озер можна натрапити також на величезних лящів, линів та коропів, і навіть звичайнісінька плітка може не раз здивувати чималими розмірами.
Щоб усе йшло за планом, вибираючись навіть на короткий літній відпочинок із сім'єю, заздалегідь з’ясуйте питання власності озера, на якому маєте намір ловити рибу. Рибальські ліцензії зазвичай продають у місцевих магазинах, однак потрібно враховувати той факт, що навіть два сусідні озера можуть мати різних власників, а отже, доведеться купувати дві ліцензії. Важливим моментом, особливо під час поїздки на великі озера, є доступ до плавальних засобів. Перевірте двічі, чи є на конкретному озері можливість орендувати дерев’яний або надувний човен. Без них можемо забути про полювання на великих риб у незайманих куточках водойми.