І пінопласт, і мінеральна вата мають дуже хороші теплоізоляційні властивості. Коефіцієнти теплопровідності (λ) для пінопласту і мінеральної вати близькі за значенням. Вирішуючи, який матеріал вибрати для утеплення будівлі, необхідно враховувати інші характеристики й параметри цих матеріалів.
Обидві групи систем утеплення мають певні риси, які характеризують їх і вказують на оптимальні умови їхнього застосування. Головна характеристика, тобто теплоізоляція, в обох групах перебуває на дуже високому рівні.
Тому на рішення, яку систему утеплення застосувати, повинні впливати інші властивості цих ізоляційних матеріалів. Вибір систем FOVEO TECH S на основі пінопласту значно вигідніший з погляду виконання й економності. Пінопласт – матеріал, набагато легший для обробки і монтажу. Він нейтральний для шкіри і слизових оболонок, не викликає ніяких подразнень. Завдяки малій вазі, яка вдесятеро менша від ваги мінеральної вати, його зручніше транспортувати й зберігати.
Витрати на придбання пінопласту й матеріалів, необхідних для монтажу системи (клей, дюбелі для кріплення), будуть нижчими, ніж при використанні мінеральної вати. Крім того, не варто хвилюватися, що конструкція утепленого пінопластом будинку зазнаватиме надмірного навантаження.
Своєю чергоюу, мінеральна вата добре підходить для будівель з високим рівнем пожежної небезпеки або впливу екстремальних температур. Завдяки високим звукоізоляційним параметрам вата ідеальна для застосування в місцях з високим рівнем шуму. Ламельні плити з мінеральної вати (з упорядкованим напрямком волокон) виявляють велику еластичність, їх легше встановлювати на будівлях нестандартної форми.
Використання теплоізоляційних матеріалів у висотних будівлях
У новобудовах заввишки до 25 м дозволено використовувати обидва види термоізоляційних матеріалів: як вату, так і пінопласт. Якщо висотність більша, технології можна поєднувати: до висоти 25 м використовувати пінопласт, а вище – мінеральну вату, яка є абсолютно негорючим матеріалом.
Пінопласт – це будівельний матеріал, який не чинить шкідливого впливу на здоров'я, не виділяє ніякого випромінювання і не впливає негативно на навколишнє середовище. Є довговічним матеріалом. Не піддається впливу УФ-випромінювання, повністю зберігає свої дуже хороші фізико-технічні властивості. Пінопласт – безпечний і простий в обробці матеріал, у процесі застосування не утворює пилу і не викликає алергії. Це також матеріал зі стабільними розмірами, який не деформується. Така властивість є важливою, оскільки виключає загрозу виникнення теплових містків у теплоізоляції будівлі. Ще однією надзвичайно важливою перевагою пінопласту є те, що він відштовхує воду й ефективно стримує вологу. Заслуговує на увагу також його надзвичайно мала вага – 1 м3 пінопласту важить усього близько 13 кг. Дуже важливо те, що вартість виконання утеплення з використанням пінопласту менша, ніж з мінеральною ватою. Водночас пінопласт має дещо нижчу від мінеральної вати стійкість до впливу високих температур. Не поширює вогонь, але руйнується за температури понад +80°C. Він також не стійкий до дії органічних розчинників, як-от бензол, толуол, ацетон тощо, тому слід пам'ятати про необхідність перевірки хімічного складу матеріалів, які застосовують разом з пінопластом.
Системи утеплення
Мінеральна вата є матеріалом, виробленим з натуральних гірських порід. Однією з її найважливіших особливостей є майже повна негорючість. Волокна мінеральної вати починають плавитися лише після двох годин впливу температури, яка дорівнює або вища ніж +1000°C, завдяки чому весь цей час вона діє як протипожежний бар'єр. Крім того, мінеральна вата не виділяє диму, коли на неї впливають високі температури.
Мінеральна вата, завдяки високому внутрішньому пригніченню звукової енергії, є також дуже хорошим акустичним захистом. До особливостей, які позитивно характеризують мінеральну вату, слід зарахувати її стійкість до впливу більшості хімічних речовин.
Мінеральна вата характеризується також високою паропроникністю, що дозволяє швидко виводити вологу. Водночас недоліком вати є конденсація водяної пари, яка може значно знизити її теплоізоляційні властивості. Мінеральна вата – матеріал, значно важчий від пінопласту, вага 1 м3 перевищує 145 кг. Це має велике значення при розрахунку витрат на транспортування і зберігання. Вата є відносно маломіцна, і її складніше обробляти.