Від Colourium до William Beaver House – найцікавіші кольорові хмарочоси світу

Яскравий оранжевий, канарково-жовтий та насичений фіолетовий – фасади хмарочосів зовсім не повинні бути похмурими. Серед них є й такі, що виграють усіма кольорами веселки.

Архітектори по всьому світу все частіше відходять від ідеї однотонних хмарочосів – у різних куточках земної кулі вони вибирають нестандартні кольорові рішення. Ось короткий огляд найцікавіших.

Colorium у Дюссельдорфі (Німеччина)

Складно сказати, якого кольору там немає. Є й синій, і червоний, і канарково-жовтий, і яскраво-зелений. І кожну барву використано в довільних комбінаціях. А раптом цього замало, то 62-метрову споруду вінчає червоний дах.

F&F Tower у Панамі

Вражає вже самою формою (спіраль) і висотою (243 метри), однак увагу привертає передусім скляний фасад, що тягнеться від рівня вулиці аж до шпиля. Відбиваючи світло, він міниться всіма кольорами веселки.

First World Hotel у Гентінгу (Малайзія)

За задумом, вибір і кольору (барви веселки), і малюнка (фрагменти луків) мав бути способом порвати з рутиною. А результат? Багато хто не вірить, що це реальний хмарочос – радше будівля, зібрана з блоків «Лего».

Herkules-Hochhaus у Кельні (Німеччина)

102-метровий паралелепіпед викликає асоціації з популярною настільною грою «дженга», тільки різнобарвною. І хоча для пофарбування конструкції було використано лише три кольори (синій, оранжевий і рожевий), такий вибір, а також нестандартний шаблон дозволили вдихнути життя в будівлю, яка пам'ятає ще 60-ті роки XX століття.

Oficinas en el Parque в Монтерреї (Мексика)

Фасади витримано в насиченому фіолетовому відтінку, тому впадають в око вже з першого погляду, різко відрізняючись від навколишніх будівель. Їхнім доповненням, раптом кольору виявиться мало, служить скляна стіна – у сонячний день (а їх у Мексиці не бракує) вона виграє незліченними світловими відблисками.

Varyap Meridian в Стамбулі (Туреччина)

А це вже комплекс із кількох хмарочосів – найбільший заввишки майже 190 метрів, і кожний міниться кольорами призахідного сонця. Важливо відзначити, що кольори переходять один в інший, створюючи оригінальну мозаїку. 

William Beaver House в Нью-Йорку (США)

Цей хмарочос помітно здалеку: на 47 поверхах розташовано жовті та чорні панелі. Зроблено так, щоб вони чергувалися і створювали геометричний малюнок. 

Галерея: