Камінь чи, може, деревина? Якщо раніше на фасадах переважав «баранець», то тепер у моді гра контрастів, тобто використання облицювання в дуеті зі штукатуркою.
Хітом стало поєднання матеріалів різної фактури та кольору – каменю і штукатурки або деревини й штукатурки, причому останньої обов'язково у приглушених, натуральних тонах.
Дерев’яна частина фасаду
Саме вона допоможе будинку стати частиною навколишнього середовища, а не просто кольоровою плямою. При цьому не важливо, чи в ідеальному дуеті зі штукатуркою опиняться екзотичні породи деревини (міцніші, з оригінальнішим забарвленням, як-от татаюба й окуме) чи, скажімо, хвойні (дешевші, з іншими технічними параметрами, як-от модрина, смерека, сосна, ялина). Все залежить від ефекту, якого бажаємо досягти, причому це стосується і способу розміщення дерев'яної частини фасаду: горизонтально, вертикально або по діагоналі. (Найкращий ефект дає вертикальне укладання дощок, оскільки дощова вода не буде затримуватися на стиках).
Кам’яна частина фасаду
Також матиме гарний вигляд на фасаді будинків: камінь красивий, стійкий до дії атмосферних факторів і при цьому надзвичайно міцний. Останнім часом теж став модним – передовсім на хвилі зацікавленості поверненням до природи. Найкраще, коли його буде розміщено лише на окремих ділянках фасаду (інакше занадто обтяжить конструкцію), насамперед на обрамленнях вікон і вхідних дверей, цоколях або ж найнижчій частині будинку.
На вибір є багато видів каменю. Це, зокрема, вапняк (найкращий для підтіння, де він не зазнаватиме впливу дощу та снігу), граніт (підходить усюди), травертин, твердий пісковик і сланець з легким металічним відблиском.
Колір має значення
Модними є кольори холодних відтінків, приглушені, натуральні. Переважають, однак, бежеві, оранжеві й рожеві, поряд із білим злегка сіруватого відтінку.
Дерев'яна частина фасаду надає конструкції затишності, чарівності та елегантності, натомість камінь – солідності. А кожен із них у поєднанні зі штукатуркою – ще й легкості.
Коли колір виступає в поєднанні з деревиною або каменем, то зазвичай «обплітає» весь будинок, додаючи йому елегантності. Хоча може також служити позначенням поділу поверхів, приміщень або їхніх функцій – поширеною практикою є виділення в такий спосіб гаража. Останнє рішення – тільки для сміливих, адже такий колірний акцент занадто привертає увагу.