Хоча пік його популярності припав на першу половину XX століття, донині не втрачає своєї актуальності. Каліфорнійське бунгало, а мова саме про нього, як і раніше має неослабний попит, насамперед у США.
Бунгало в каліфорнійському стилі й досі милують око в більшості старих районів фактично всіх американських міст. Як їх упізнати? Яка їхня характерна особливість?
Конструкція
Каліфорнійське бунгало – це одноповерховий будинок з пологим двосхилим дахом та великим горищем. Його характерною рисою є передовсім простота: небагато декоративних елементів і невелика фронтальна веранда, обов’язково з дахом. Це доволі скромний будинок, якщо порівняти його з, наприклад, класичним цегляним бунгало, типовим для Чикаго (чиказьке бунгало). Конструкція прямокутна в плані, і, що також типово, головний вхід веде просто у вітальню з каміном.
Найбільший вплив на характер американських односімейних будинків справив Френк Ллойд Райт. Легендарна постать у галузі архітектури, він запровадив поняття «чистих ліній». На практиці це означало, що, хоча односімейний будинок може мати багато різних архітектурних елементів, вони завжди повинні становити єдине ціле.
Вікна і двері
Їх поділено на так звані панелі. При цьому у верхній частині дверей нерідко використовують скло, щоб отримати більше сонячного світла в інтер'єрі, а на вікнах, своєю чергою – шпроси. Планка, що розділяє шибку на невеликі площі, нині виконує переважно естетичні функції.
Кольори
Домінує білий, проте часто використовують світлі, пастельні, приглушені барви, насамперед усі відтінки зеленого кольору (від оливкового до м'ятного). А все тому, що американський односімейний будинок повинен був становити невід'ємну частину навколишнього середовища, тож його забарвлення мало бути максимально наближене до природи. Трапляються також бежеві, сірі й навіть сині тони, хоча це й рідкість.
Цікаво, що нерідко вхідні двері фарбують в інший колір – поряд із темно-зеленим може фігурувати, скажімо, приглушений червоний.
Облицювання
Варіантів є багато: як фасадний камінь (нижня частина будівлі, димар та колони), так і, наприклад, дерев'яний ґонт або панелі (обов'язково монтують вертикально).